fbpx

První obrázky a informace z nového Mortal Kombat filmu jsou na světě

Mortal Kombat se do povědomí dostal nejenom díky hrám, ale také filmům, které v 90. letech minulého století představovaly docela kultovní „béčko“. A protože už letos se dočkáme filmového rebootu této značky, objevily se první podrobnější informace v článku časopisu Entertainment Weekly.

Zdroj: Entertainment Weekly

Nový film Mortal Kombat má na svědomí režisér Simon McQuoid, v současnosti je snímek hotov, pracuje se na jeho dokončení a 16. dubna má vstoupit do kin i streamovací služby HBO Max. Ta by k nám měla dorazit v průběhu druhé poloviny roku 2021 a nahradí dosavadní službu HBO GO.

Krev, násilí a vůbec poprvé fatality – slibuje McQuoid

Jestli něco definuje sérii Mortal Kombat, tak je to bezprecedentní brutalita doprovázena potoky krve, zlomených kostí, prošpikovaných těl a… no to by snad stačilo. Krev má však podle McQuoida mnohem více významů. „Krev reprezentuje rodinu, spojení, to, kdo jsme,“ říká režisér. Pomocí motivu krve tak chce vyjádřit nejenom explicitní zranění a násilí, ale využívá i jiné další konotace, které tato tělní tekutina může představovat. Pokud si nerochníte v symbolice, nemusíte se bát. Filmaři si dle mínění režiséra dali na bojových scénách opravdu záležet a na spoustě místech nebude žádné hloubání potřeba. Na své by si měli přijít skalní fanoušci loru, postav, hnusných scén a krveprolití. To ostatně potvrzuje i předchozí upozornění, že ve filmu budou přítomny fatality – brutální dokončovačky, po kterých ze soupeře zůstane hromádka úhledně poskládaných kostiček (v tom lepší případě). Film tak bude dle ratingu určen pouze pro dospělé publikum.

Může vás zajímat:  Seriál The Last of Us zná dalšího protagonistu
Zdroj: Entertainment Weekly

Nové i ikonické postavy

Filmový Mortal Kombat, mimochodem produkovaný Toddem Garnerem a Jamesem Wanem, začíná úvodní 10minutovou sekvencí boje mezi Hanzo (Scorpion) a Bi-Han (Sub-Zero) ve feudálním Japonsku dlouho předtím, než oba bojovníci získali své nadpřirozené schopnosti. Končit má „pěkně ošklivým bojem…je to jako rodinné drama s napínavým brutálním bojem“, říká McQuoid.

Zdroj: Entertainment Weekly

Hlavní postavou snímku je Cole Young (hraje ho Lewis Tan). Zde už se zase přesouváme do současnosti a nahlížíme na notně psychicky zdecimovaného zápasníka MMA, kterému se nedaří především kvůli jeho slabé mentální odolnosti a tomu, že si v boji nevěří – prostě labil. Do univerza Mortal Kombat se dostává poté, co se snaží odhalit původ svého mateřského znaménka na hrudi ve tvaru symbolu Mortal Kombat. Postupně se potká s Jaxem, Sonyou a posléze také s lordem Raidenem, Liu Kangem, Kung Laem nebo Kanem. A tady už je to jen kousek k tréninku na turnaj Mortal Kombat. A sázky jsou jako vždy pěkně vysoko. Sám hlavní představitel Lewis Tan říká, že na hráče čekají známé fatality a řada easter eggů.