fbpx

TOP 5 bossů z Resident Evil, které nechcete potkat nepřipraveni

Za tu řádku let nám vývojáři z Capcomu stihli představit parádní směsku strašidelných příšer, se kterými nebylo vždy snadné pořízení. Nemohli jste se před nimi utéct ani se schovat pod postel. Museli jste vzít munici do hrsti a pořádně naládovat brokovnici. Historie Resident Evil už čítá pěknou řádku titulů a ještě více bossů. Pojďme se podívat na ty nejděsivější kreatury, které při boji se zombíky a luštění hádanek potkáte.

5. Cerberus 

Dobrman nakažený T-virem není bossem v tom pravém smyslu slova, ale řekneme si upřímně – kdo zůstal v klidu, když se tento čtyřnožec poprvé vřítil na obrazovku? Zcela nečekaně, a navíc v relativně bezpečné chodbě. Už od pohledu je zřejmé, že tady rčení „pes – nejlepší přítel člověka“ neplatí. Na své si nepřijdou ani odpůrci násilí na zvířatech, protože tyhle zombie psy musíte co nejrychleji sejmout. Pokud tak neučiníte, máte je v patách, dokud se neschováte v jiné místnosti.

zdroj: youtube

4. Marguerite Baker – Resident Evil 7 

Resident Evil 7 nejenom svou změnou perspektivy přinesl celou řadu hororových momentů. Na spoustě děsuplných chvilek se podílel scénář, skvěle napsané postavy a dabing. Nahánění s taťkou Bakerem po domě a souboj v garáži, vyšinutý synek Lucas a jeho narozeninová párty a další momenty se vryly do hráčské duše. Upřímně i ta babča na vozíčku, která vás neustále sledovala, vám při pobytu v Bakerovic residenci nedodávala na klidu. Za všechny ty skvělé momenty zmiňme alespoň souboj s Marguerite Baker. Tahle mamča s nepochybnou zálibou v entomologii se během bitvy transformuje do obřího, nechutného pavouka. Kromě děsivého vizuálu, ze kterého by se Ron Weasley na místě složil, se drahná část boje odehrává ve tmě, prázdné stavbě, kde jediné světlo tvoří váš plamenomet – vynikající zbraň na zvládnutí tohoto boje. Setkání s touto paní doplňuje i nějaká ta naskriptovaná lekačka. Poslat ji do horoucích pekel přináší velký pocit zadostiučinění.  

zdroj: youtube

3. G-Virus William Birkin – Resident Evil 2 (remake) 

Zmutovaná verze Williama Birkina na vás čeká v RE 2 (remake). Nutno podotknout, že od své původní verze z PS1 v remaku z roku 2019 notně prokouknul. Tento pašák infikovaný G-Virem na vás mrká svým očičkem, což je asi tak poslední znak lidskosti, který v něm zůstal. Dr. Birkin se v průběhu hry mění ve stále děsivější monstrum a když už se hlavní dějová linka blíží ke konci, nemá problém Leonovi v okamžiku utrhnout hlavu.  

zdroj: steamcommunity

2. Nemesis – Resident Evil 3 

Jedna z ikonických postav celé značky RE. Mezi koníčky této mohutné stvůry patří stalkování, takže si jeho přítomnosti během hry Jill Valentine užije víc než dost. Poprvé se tato postava objevila v RE 3 pro verzi PS1, pro potřeby remaku pro moderní konzole byla samozřejmě značně přepracována. Děsivost vzniká především proto, že se konvenčními způsoby zastavit nedá a může se objevit kdykoli, kdekoli. Prozkoumávaní ulic v Raccon City vás tak stále nutí být ve střehu. 

zdroj: youtube

1. Mr. X – Resident Evil 2 (remake) 

Jestli vám vadilo pronásledování Nemesis, pak z Mr. X vám tlak nespadne na normální hodnotu už nikdy. S Nemesis je celá řada scén naskriptovaných, ale Mr. X si s vámi hraje na kočku a myš v reálném čase. Tento vazoun s kvalitně ušitými botkami je díky svému dupání slyšet už zdálky. Přestože nosí epesní kloubouček, rozhodně se neschovává a nikdy si ho s nikým nespletete. Jedinou obranou před Mr. X je útěk, dočasně zablokovat jeho pohyb, vypnout hru… zkrátka všechno ostatní než se mu postavit čelem a plýtvat municí. Zbraně slouží pouze ke zpomalení a vybudování náskoku, ale když vás nahání po knihovně, zatímco se snažíte najít cestu, prožíváte hodně perné chvilky. Asi jediným místem, kde jste chráněni, je místnost pro uložení hry.   

zdroj: youtube

Může vás zajímat:  SOUTĚŽ: Tři klíče ke skvělému českému cyberpunkovému RPG s názvem Dex