fbpx

SEGA slaví ve stylu retro minikonzolí

Společnost SEGA tento rok slaví kulaté 60. výročí a na to konto si připravila pro hráče novou konzoli. Ale to neznamená, že byste měli své PS4 a Xboxy začít vyhazovat z okna. Je to totiž tak trochu bizár, alespoň z pohledu běžného Evropana.

Na trh totiž přichází miniaturní handheld Sega Game Gear Micro, který představuje originální kapesní konzoli Sega Game Gear z roku 1990 jenom – jak už je z názvu patrné – v notně zmenšeném provedení. Podle dosavadních informací by se v Japonsku měla začít prodávat od 6. října v přepočtu za zhruba 1000 Kč. Vybrat si bude možno ze 4 barevných variant, což není jenom na okrasu, ale také určuje, jaké hry budou na mini konzoli k dispozici. V nabídce nemůže chybět Sonic, Game Gear Shinobi, Columns, Revelations: The Demon Slayer a další.


Každá barevná varianta nabízí 4 hry, takže abyste měli kolekci kompletní, je třeba si zakoupit všechna barevná provedení. Aby toho nebylo málo, společnost SEGA nabízí hráčům výhodný bundle se všemi konzolemi a také praktickou lupou. Proč?
Handheld SEGA Game Gear Micro je opravdu herní drobeček, nabízí 1.15palcový displej, jeden reproduktor a vstup na sluchátka. Bez zvětšovacího skla toho tedy mnoho neuvidíte, ale dá se očekávat, že ani tak to nebude žádný balzám pro oči.

Sega Astro City Mini – miniaturní automat na stůl

Ze stejného ranku je i druhý počin, o kterém se v dnešním článku zmíníme. Jedná se o miniaturní verzi herního automatu Sega Astro City Mini, která rozšíří řady dosavadní retro kolekce Game Gear Micro a Sega Mega Drive Mini. De facto se jedná o miniaturu klasického automatu, které známe z heren nebo třeba herních barů. Konzolka nabízí jednu ovládací páčku a šestici tlačítek pro ovládání, přesně tak, jako reálné arkádové automaty. Miniaturní automat Sega Astro City Mini by měla obsahovat 36 her různých žánrů, a to včetně Golden Axe, Virta Fighter, Alien Storm a dalších.

Mezi další přednosti této konzole patří přítomnost HDMI portu. To znamená, že ji můžete připojit k dalším zařízením a streamovat obsah na větší obrazovce. K dispozici by měly být také 2 USB porty, micro USB a jack pro sluchátka. Ve své domovině má Astro City Mini předpokládanou cenu okolo 12.800 jenů (120 dolarů) a měla by vyjít koncem roku 2020.
V současnosti není ani u jedné konzole známo datum, kdy (a jestli) se vůbec ukážou na západních trzích.

Může vás zajímat:  Naughty Dog ukazuje fotografie z natáčení seriálu The Last of Us