fbpx

Skvělé adventury, které si můžete zahrát zdarma

Pro všechny milovníky point-n-click adventur jsme si připravili malý seznam her, které si můžete zahrát zdarma.


Metaphobia


Metaphobia je tajemná adventura, ve které budete na vlastní pěst vyšetřovat vraždu svého otce, který se zabýval politikou. Ten zemřel krátce po tom, co byl zvolen starostou města a jeho smrt zdánlivě vypadá jako nešťastná náhoda. Hra nabízí 30 lokací a 20 plně nadabovaných postav a je ke stažení zcela zdarma. Adventura je českého původu a pracuje na ni David Broček (twitter).


Krabat


Adventura krabat je na motivy srbské pohádkové postavy Krabata, kterou stvořil spisovatel Jurij Brezan. Celá hra je nadabovaná v lužické srbštině, v mateřském jazyku hlavního hrdiny. Hra samozřejmě obsahuje anglické titulky a hlavně opravdu pěkně zpracovanou grafickou stránku. Pohádkově kreslená grafika se na historickou výukovou hru hodí skvěle. Děj se odehrává kolem roku 1700 v Lužicích a hlavním cílem hry je ukázat jejich nářečí a historii světu. Pokud se tedy chcete něco dozvědět o Lužicích roku 1700, Krabat je ta nejlepší volba.

Hru si můžete zdarma stáhnout na Google Play, App Store a MS Store


If on a Winter’s Night


https://laurahunt.itch.io/if-on-a-winters-night-four-travelers

If on a Winter’s Night: Four Travelers je klasická point-n-click adventura s hlubokým příběhem. Postupně si prožijete poslední chvíle života čtyř lidí, jejichž duše se sešli v noční vlaku na karnevale. Hra je bez dabingu, ale nabídne čtyři opravdu zajímavé příběhy, které vás donutí se zamyslet na životem.

Může vás zajímat:  Multiversus se připomíná trailerem a láká hráče na testování

Hru si můžete zdarma stáhnout na itch.io


Billy Masters Was Right


V této krátké adventuře inspirované hrou Maniac Mansion a filmy jako Disturbia nebo The Burbs. V roli školáka, který dostal domácí vězení za drogy a za napadení učitelky, musíte dokázat, že máte pravdu. Podle Billyho je učitelka spolčená s maniakálním vrahem ze sousedního domu. Na vás je prošetřit co se u sousedů vlastně děje a dokázat, že napadení učitelky nebylo jen tak.

Hru si můžete zdarma stáhnout na itch.io


Camp 1


Camp 1 je krátká, ale o to temnější adventura o izolaci, zoufalství a smrti. Jako pilot z povolání jménem Korski se připravujete na poslední transport materiálu z těžební planety. Máte naloženo, stačí podepsat papíry a můžete letět. Hned po startu se ale všechno pokazí. Následuje havárie na odlehlé sněhové planetě, lidi začínají umírat a pořád je vše horší a horší. Taková je atmosféra hry Camp 1, kterou dohrajete za hodinu, ale pamatovat si ji budete dlouho.

Hru si můžete zdarma stáhnout na itch.io