fbpx

Warcraft III: Reforged – staré dobrodružství v novém kabátku.

Na posledním BlizzConu byl kromě nové Diablovky oznámen také nový Warcraft. Blizzard v tajnosti ukoval kompletní remaster nejoblíbenější hry ze série a my se tak můžeme těšit na starý Warcraft III v úplně novém kabátu.

Minulý rok na začátku listopadu probíhal, jako každý rok, BlizzCon. Zde Blizzard ukazuje hráčům na co se mohou těšit a co nového si budou moci zahrát. Nemilým překvapením bylo Diablo, které vyšlo pro mobilní telefony. Jakoby Blizzard věděl, že tenhle problém bude potřebovat žehlit, představili v zápětí Warcraft III: Reforged.

Přestavení Warcraftu na BlizzConu 2018

K radosti všem přítomných Blizzard představil nový Warcraft, ovšem s tím vším co jsme milovali na Warcraftu 3. Bude se tedy jednat o remaster třetího dílu z roku 2012. A na jaké vylepšení se můžeme těšit?

Všechno to dobré v lepším grafickém kabátku

Hlavním tahákem nového Warcraftu je samozřejmě úplně nové grafické zpracování. Všechny postavy byly vymodelovány znovu, včetně všech animací. Hrdinové mají epické zbroje a orkové konečně vypadají strašlivě. A to vše k dispozici také ve 4K rozlišení.

Warcraft III: Reforged bude obsahovat také datadisk Froze Throne, takže celé dobrodružství za všechny frakce zahrajete jako jeden velký příběh. K tomu samozřejmě nechybí přes 4 hodiny předělaných cutscén. Herní doba dosáhne 40 hodin, což odpovídá původnímu Warcraftu.

Na videu níže se můžete podívat na trailer ke kampani, která v novém díle nese název The Culling a jedná se o část Arthasova života, která zřejmě nejvíce napomohla k rozhodnutí stát se Lich Kingem.

Může vás zajímat:  Seriál The Last of Us zná dalšího protagonistu
Trailer na kampaň The Culling

Moderní multiplayer nesmí chybět

Vítanou změnou bude také propojení nového Warcraftu s Battle.net, díky čemuž bude možné bez problému hrát multiplayer. Nebude chybět ani matchmaking, který vám zajistí online hraní i bez vlastních přátel. Určitě se tak můžeme těšit na ligy a bodované zápasy, které by mohly nový Warcraft posunout do e-sportové sféry.

K multiplayeru se samozřejmě přidá i World Editor, díky kterému vznikla například dnes dobře známá DOTA. Nový Warcraft tedy díky multiplayeru nabídne spoustu online možností. Vytváření a sdílení map a herních módů, matchmaking, ligy a soutěže a prostě všechno co původní Warcraft už nenabízí, ale vždycky jsme si to moc přáli.

Blizzard také slibuje, že bude možné hrát i multiplayer s hráči, kteří mají původní Warcraft. Vy si tedy můžete hrát Reforged verzi a ostatní hráči můžou klidně hrát původní hru, na kterou jsou zvyklí. Navíc módy, které jsou již vytvořené pro původní Warcraft, budou zřejmě fungovat s malými úpravami i v Reforged.

Vylepšené UI jednotek

Velkou změnou projde také UI jednotek. Oproti původním Warcraftu by měly být samozřejmě chytřejší a lépe vyhodnocovat situace v boji. Změnu zaznamená také pathfinding jednotek, který byl v původní verzi trošku rozbitý. Jednotky tak někdy přešlapovali na místech nebo šly tou nejdelší cestou. Což by u nového Warcraftu už mělo být daleko lepší.

HW požadavky nového Warcraftu jsou překvapivě úsporné. Pokud tak nebudete chtít hrát na 4K, měl by Warcraft běžet i na slabších strojích. Minimální požadavky jsou opravdu přívětivé.

Může vás zajímat:  Nálož informací o Resident Evil Village
OSWindows® 7 / Windows® 8 / Windows® 10
ProcessorIntel® Pentium® D or AMD™ Athlon™ 64 X2
VideoNVIDIA® GeForce; 6800 (256 MB) or ATI™ HD 3650 Pro (256 MB) or better
Memory2 GB RAM
Storage3 GB available hard drive space
InternetBroadband Internet connection
InputKeyboard and mouse
Resolution1280 x 720 minimum display resolution
Warcraft III: Reforged gameplay trailer

Warcraft III: Reforged vyjde na konci tohoto roku. Blizzard má na webu napsané: před nebo 31.12.2019. Už teď si hru můžete předobjednat na Battle.net. Standartní edice vás vyjde na 29,99 euro. Spoils of War edice pak na 39,99 euro a bude obsahovat kromě hry také nové pozadí karet pro Hearthstone, mounta do WoW a další. K oběma edicím dostanete také okamžitý přístup k původnímu Warcraftu, včetně datadisku Frozen Throne, kdyby jste si chtěli ještě oživit starou verzi před tím, než navždy usednete k novému překovanému Warcraftu.