fbpx

SOUTĚŽ: 2 klíče pro český skvost – Mashinky od Jana Zeleného.

Tato soutěž bude stát opravdu za to. Do ringu házíme dva klíče pro platformu Steam ke skvělé české hře Mashinky. Klíče do soutěže věnoval přímo tvůrce Jan Zelený, takže mu tímto děkujeme i za vás. 🙂

Soutěžní formulář je na konci článku

Mashinky. V tuto chvíli už některým tohle krásné české slovo napsané anglicky vykouzlí úsměv na rtech, protože si hned vzpomenou na výbornou českou hru, kterou vyvíjí téměř sám náš rodák Jan Zelený.

U Mashinek se Jan Zelený inspiroval svou oblíbenou hrou – Railroad Tycoon, chtěl si ale vše udělat po svém. Ovlivnit hru do poslední aspektu a tak se rozhodl vytvořit si hru vlastní. Mashinky vznikaly pod jeho rukama v jeho volném čase, zatímco pracovně se naplno věnoval vývoji v Bohemian Interactive. Vývoj také začal už v roce 2009 a teprve nyní je hra v předběžném přístupu. Když se ale podíváte na výsledek, doba strávená vývojem je vidět a opravdu stálo za to, chvíli si počkat.

Protože chtěl Jan Zelený hru ovlivnit opravdu do poslední aspektu, rozhodl se vytvořit si vlastní engine, na kterém poté postaví hru. Engine mu pracuje výborně, příroda vypadá skvěle a o modelech mašinek a vagónů ani nemluvě. Ty jsou propracované do poslední detailu a co víc, můžete také vagóny i mašinky procházet zevnitř.

Mashinky získaly několik ocenění a získaly titul Česko-slovenská hra roku 2017 v jedné z největších českých anket – Ceny hráčů. Hra získala také ocenění za nejlepší design v téže anketě.

A co vlastně jde? Mashinky jsou simulací vláčků, takže se můžete těšit na stavbu železničních tratí, nástupišť a převážení spousty druhů materiálu v ještě větší spoustě různých vagónů. Cílem hry je projít celkem 7 historických epoch, kdy začínáte v období páry a končíte se supermoderními vlaky. Během vývoje musíte nasbírat dost peněz, za ty renovovat vlaky a železnici a vozit více a více lidí a surovin.

Výstavba probíhá ve zjednodušeném stavebním editoru, do kterého můžete libovolně přepínat v průběhu celé hry. Vlaky na železnicích tak můžete pozorovat v reálné kvalitě nebo ve zjednodušeném izometrickém pohledu určeného pro stavbu nových prvků.

Kromě skvělé hratelnosti nabízí tedy Mashinky i úžasný grafický prožitek, kdy můžete obdivovat krajinu s jedoucím vlakem nebo se jen tak procházet vagóny a dívat se jak se kolem míhají lesy. Věříme, že pozdější fáze hry, se budou dost dobře dát použít na uklidnění. Všechno funguje, firma prosperuje, vlaky jezdí plné a vy tak můžete jen sedět a kochat se svou propracovanou železniční sítí.

Může vás zajímat:  Dnes vyšla česká RPG hra Hobo: Tough Life

P.S. Nechválíme výměnou za klíče. Tahle hra je prostě super!